Контакт информации

img

EXCLUSIVE LINE PREMIUM

(0)

Ексклузивно
Комплетна храна за кучиња со висока хранлива вредност, погодна за умерено активни возрасни кучиња.

Состав
Дехидрирано месо – пилешко, животински протеин од риба, животинска маст од пилешко, хидролизиран пилешки црн дроб (дигест), преработени крвни протеини, мелени житарки (цело зрно), диетални влакна, витамини, елементи во трагови, екстракт од јука, квасец.

Адитиви
Витамин А 24.000 IU/kg, Витамин Д3 1.600 IU/kg, Витамин Е 600 mg/kg.

Хемиски состав
Суров протеин 28%, сурова маснотија 14%, влакна 1,7%, влага 8%, суров пепел 7,1%.